Loading

Filmy o 2012

W dziale tym znajdą państwo opisy i recenzje filmów związanych mniej lub więcej z rokiem 2012.


2012 Doomsday

2012 doomsday movie
Film opowiada historię czwórki ludzi, która jest poruszona tym, że 21 grudnia 2012 kończy się Kalendarz Majów zapowiadając przebiegunowanie naszej planety. Wyruszają do dżungli Meksyku, aby poznać sekret tej zadziwiającej przepowiedni. Tam poznają coś, co pozwala im zrozumieć bolesną prawdę o zbliżających się Dniu Sądu Ostatecznego, czyli właśnie owym „Doomsday”.Reżyser Nick Everhart przyznał w jednym z wywiadów, że zależało mu na przekazaniu w filmie możliwie największej liczby informacji o tym, co następnym pokoleniom ludzi na ziemi starali się przekazać Majowie w swoim kalendarzu. W filmie jest dużo symulacji i czysto naukowych „scen”, które momentami przypominają film dokumentalny, a nie fabularny.

PRODUKCJA: USA
CZAS TRWANIA: 86 minut
DATA PREMIERY: 21.02.2008 - Świat
REŻYSERIA: Nick Everhart
SCENARIUSZ: Nick Everhart, Naomi L. Selfman
OBSADA: Dale Midkiff, Ami Dolenz, Cliff De Young, Matthew Bolton

Zobacz trailer:

Niebiańska przepowiednia - The Celestine prophecy

Film ten nie opowiada bezpośrednio o wydarzeniach z 21.12.2012 lecz jego fabuła jest nispotykanie zbliżona do tego, co może się wydażyć w najbliższych latach i z tego powodu znalazł się na tej liście.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Redfielda. John Woodson (Matthew Settle) jest byłym nauczycielem, trochę zagubionym, i zdystansowanym cynikiem. Ciężko mu odnaleźć sens życia i wiarę w cokolwiek. W wyniku szczególnego zbiegu okoliczności wyrusza do Peru na poszukiwania tajemniczego starożytnego manuskryptu, znanego jako Niebiańska przepowiednia. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, stanowiących kolejne etapy na drodze do duchowego odrodzenia ludzkości. Przeżywając tę fascynującą przygodę, James przechodzi metamorfozę - zaczyna doceniać wagę spraw, które wcześniej odrzucał, i dostrzegać sens w każdym wydarzeniu i spotkaniu, jakiego doświadcza. "Niebiańska przepowiednię" jest trzymającym w napięciu filmem przygodowym, a jednocześnie zachowuje głębię duchowej przypowieści. Zabierze cię w podróż, która rozjaśni twą duszę i da zaskakujące odpowiedzi na najważniejsze pytania.

reżyseria Armand Mastroianni
scenariusz James Redfield , Barnet Bain
muzyka Nuno Malo
na podstawie: powieści Jamesa Redfielda
od lat: 12
czas trwania: 99

Zobacz trailer:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w Polsce?

Czy popierasz produkcję GMO - żywność modyfikowaną genetycznie?

Czy zaszczepisz się przeciw świńskiej grypie?

Czy weźmiesz udział w globalnej medytacji w danich 17-18 Lipca 2010?