Loading

Pandemia Świńskiej Grypy.

Czwartek, 30 Kwietnia 2009

Jak donosi jedna ze światowych agencji prasowych, pandemia Świńskiej Grypy się już rozpoczęła. Tysiące ludzi w wielu krajach Ameryki,Europy i Azji zostało zarażonych wirusem i znajduje się w stanie bardzo ciężkim. Źródła donoszą także o pochodzeniu wirusa wskazując na departament obrony rządu USA . Prawdopodobnie tam doszło to nieszczęśliwego wypadku, gdy kilkuosobowa grupa terrorystów próbowała wykraść próbki śmiertelnego wirusa przechowywane w laboratoriach rządowych.

Chan oceniła, że pandemia jest nieuchronna, a zagrożona nią jest cała ludzkość. Zapewniła równocześnie, że świat jest obecnie lepiej niż kiedykolwiek w historii przygotowany na pandemię grypy.

Według kryteriów WHO stopień 5 oznacza, że wirus rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka przynajmniej w dwóch państwach regionu i należy przygotować się do pandemii. W sześciostopniowej skali dopiero 6 stopień oznacza pandemię.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotychczas na całym świecie potwierdzono 114 zachorowań na świńską grypę, w tym osiem, które zakończyły się śmiercią chorego. Na terenie Polski nie ma obecnie osób z podejrzeniem tej choroby.

Prosimy o nie słuchanie kłamstw i manipulacji :)
Agencja: Brothers
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w Polsce?

Czy popierasz produkcję GMO - żywność modyfikowaną genetycznie?

Czy zaszczepisz się przeciw świńskiej grypie?

Czy weźmiesz udział w globalnej medytacji w danich 17-18 Lipca 2010?