Loading

Zagadkowy wybuch energii na planecie Wenus - 27/28 grudnia 2011

rok 2012, eksplozja na Wenus, nauka, wiadomości
W dniach 27/28 grudnia 2011 amerykańska sonda SOHO, badając Słońce, zarejestrowała niesamowity obraz eksplozji na planecie Wenus. Eksplozja była bliźniaczo podobna do tych, które zdarzają się na Słońcu. Skąd wzięła się taka energia na planecie? Nie wiadomo i pewnie naukowcom nieprędko przyjdzie rozwiązać tą zagadkę. Znów widać jak mało wiemy o Świecie, w którym żyjemy.Wybuch na Wenus

6 komentarzy:

 1. Os kiedy to Wenus jest światem na którym żyjemy?

  OdpowiedzUsuń
 2. buahahahahaha. Większej bzdury nie można było napisać :) Sonda SOHO skonstruowana jest do obserwacji słońca a co za tym idzie cały czas skierowana jest w jego kierunku. Co prawda wykryła ponad 2000 komet ale tylko dlatego, że przeleciały pomiędzy sondą a słońcem. Ze względu na położenie sondy nie ma możliwości aby między nią a słońcem pojawiła się planeta Wenus.

  Pozdrawiam i następnym razem polecam wymyślić coś bardziej realnego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. już teraz tak , to był statek kosmiczny kapitana Planeta

  OdpowiedzUsuń
 4. Wenus nie jest Światem, na którym żyjemy, ale tu chyba nie chodzi o tak wąskie postrzeganie Świata jako "czubka swojego nosa" - Ziemi, ale cały fizyczny, otaczający nas Świat.

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie bzdury, to możliwe, choć na stronie NASA nie zauważyłem o tym wzmianki. Jest jak najbardziej możliwe zarejestrowanie przez sondę okołosłoneczną SOHO wyrzutu materii z Wenus (wraz ze zjawiskami temu towarzyszącymi). Na stronie NASA są dane orbity SOHO-można sprawdzić. Bogate instrumentarium sondy pozwala na rejestrację nie tylko zjawisk słonecznych i okołosłonecznych, choć głównie te są badane. Myślę, że wybuch na Wenus ma związek z dynamiką silnego efektu cieplarnianego na tej planecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słońce wyrzucając cząstki o bardzo dużej energii mogło naładować Venus elektromagnetycznie, to mógłby być swoisty piorun w kosmosie.

  OdpowiedzUsuń

Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w Polsce?

Czy popierasz produkcję GMO - żywność modyfikowaną genetycznie?

Czy zaszczepisz się przeciw świńskiej grypie?

Czy weźmiesz udział w globalnej medytacji w danich 17-18 Lipca 2010?