Loading

Kursy Usui Reiki

usui reiki,reiki,darmowe sescje reiki,mikao usui,czakry,czakramy,uzdrawianie poprzez dłonie,medytacja sercaUsui Reiki dzieli się na trzy poziomy: Reiki I stopnia, Reiki II stopnia oraz stopień Mistrza/Nauczyciela. Przebieg kursów pierwszych dwóch etapów scharakteryzowany zostanie poniżej. Proces stawania się Mistrzem/Nauczycielem może trwać latami, przebiega bardzo indywidualnie dla każdej osoby i może składać się z wielu spotkań z Mistrzem. Nie da się właściwie podać ani przybliżonego czasu, ani przebiegu tego etapu w drodze rozwoju Reiki.

Kursy Usui Reiki 1 i 2 stopnia odbywają się często w trybie wekendowym (sobota, niedziela). Jest to wystarczający czas aby móc wprowadzić uczniów w historię, teorię i praktykę z danego poziomu Reiki oraz dokonać pierwszej i powtórnej inicjacji, a także przeprowadzić dyskusje oparte o rodzące się podczas kursu pytania.

Mistrzowie prowadzący kurs zawsze na początku lub jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, oczyszczają energetycznie pomieszczenie, w którym będzie odbywał się kurs. Zapalają kadzidła, puszczają muzykę relaksacyjną. Wszystko po to aby wprowadzić przyjemną i rozluźnioną atmosferę, która jest tak potrzebna by móc otworzyć się na naukę Reiki i potrafić w skupieniu spędzić prawie cały dzień na aktywnym słuchaniu i chłonięciu wiedzy i umiejętności Reiki. W podobnych celach na zajęciach często wykonuje się różne medytacje i ćwiczenia oddechowe.

W czasie kursu Mistrzowie często wykonują "pokazowe" sesje Reiki. Pod koniec pierwszego i drugiego dnia następują inicjacje, czyli wprowadzenie uczniów w świat Reiki, odblokowanie ich czakramów (czakr), co powoduje, że od tego momentu uczniowie stają się kanałem, przez który swobodnie płynąć może ta życiodajna energia. Uczniowie dostają wskazówki, w jaki sposób powinni postępować w najbliższych dniach po kursie aby jak najłagodniej przejść przez fazę oczyszczenia i zestrojenia z wibracjami Usui Reiki. Po zainicjowaniu uczniów jako, że oni sami stają się zdolni do przekazywania energii, to oni zaczynają dawać Reiki innym uczniom z kursu.

Pierwsza inicjacja odbywa się zazwyczaj pierwszego wieczoru, a jej powtórka dnia następnego. Już pierwszego dnia uczniowie zauważają "niecodzienne" objawy, takie jak zmieniona wrażliwość na bodźce zewnętrzne (smaki, zapachy, kolory itp.) i bardzo często uczucie przepływu energii lub ciepła poprzez dłonie. Większości uczniów towarzyszy stan głębokiego relaksu i ogólnej szczęśliwości bądź zadowolenia i spełnienia. Czasami oczywiści spotyka się osoby, które na początku czują mało lub nic lecz z czasem i one "uczą" się rozpoznawać i wyczuwać te subtelne zmiany w ich percepcji. Nic w tym dziwnego - przecież większość z nas przez cały okres naszego życia żyła właściwie wyłącznie w świecie materii, zapominając o wyższych wymiarach, energiach i wibracjach. W taki sposób zostaliśmy wychowani i tkwi to głęboko w naszej świadomości i podświadomości. Dlatego tak często wykroczenie poza ramy fizycznego świata sprawia nam takie trudności, nawet jeżeli to my sami poszukujemy czegoś więcej i sami wybraliśmy się w tym przypadku na kurs Reiki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w Polsce?

Czy popierasz produkcję GMO - żywność modyfikowaną genetycznie?

Czy zaszczepisz się przeciw świńskiej grypie?

Czy weźmiesz udział w globalnej medytacji w danich 17-18 Lipca 2010?